Walka z rakiem jest niewątpliwie jednym z największych wyzwań życiowych, które można stawić sobie czoła. Klinika Onkologii Centrum Zdrowia Dziecka (CZD) nie tylko pomaga pacjentom pokonać nowotwór, ale również przypomina im o tym, że piękno drzemie w nich samych i może być odzyskane także po ciężkiej chorobie.

Klinika Onkologii CZD to placówka specjalizująca się w leczeniu nowotworów u dzieci, młodzieży, ale także u dorosłych. Przyjmują na oddziałach pacjentów z całej Polski, niezależnie od miejsca zamieszkania. Doświadczeni lekarze oraz cały personel przykładają wszelkich starań, by zapewnić pacjentom jak najbardziej wyspecializowane leczenie oraz niezbędne wsparcie psychologiczne.

Jednym z kluczowych aspektów działalności Kliniki Onkologii CZD jest dbanie o dobre samopoczucie pacjentów w trakcie kuracji oraz odzyskiwania sił po jej zakończeniu. Wiedząc, jak istotne dla każdego człowieka jest poczucie własnej wartości oraz akceptacja swojego wyglądu, placówka współpracuje z fachowcami oferującymi wsparcie w zakresie pielęgnacji i poprawy wizerunku pacjentów onkologicznych. Dzięki temu każdy pacjent czuje się nie tylko fizycznie lepiej, ale również emocjonalnie zdrowszy.

Piękno jest w Tobie – motto Kampanii Samodoskonalenia

Mając na uwadze potrzeby pacjentów, Klinika Onkologii CZD uruchomiła Kampanię Samodoskonalenia pod hasłem „Piękno jest w Tobie”. Głównym celem inicjatywy jest uświadomienie pacjentom, że każdy z nich jest piękny i wartościowy niezależnie od tego, jak zmienił się jego wygląd zewnętrzny czy ukryte niebezpieczeństwo chorób onkologicznych.

W ramach kampanii pacjenci mogą skorzystać z profesjonalnych porad dotyczących pielęgnacji skóry, włosów lub paznokci oraz dobierania makijażu czy fryzury odpowiedniej dla charakterystyki urody i wieku. Organizowane są także warsztaty związane z budowaniem pozytywnego wizerunku siebie, gdzie uczestnicy mają możliwość rozmawiać na różne tematy związane z wizerunkiem oraz dzielić się swoimi doświadczeniami wzajemnie.

Klinika Onkologii CZD nie zapomina również o niezbędnym wsparciu psychologicznym, które jest nierzadko równie ważne, jak sam proces leczenia. Dlatego pacjentom oferowane są bezpłatne konsultacje z psychologiem lub psychoterapeutą oraz dostęp do wsparcia grupowego z udziałem innych pacjentów.

W rozmowach o pięknie czy wizerunku często zapominamy, jak wiele znaczenia ma dla nas poczucie własnej wartości i akceptacji siebie. Klinika Onkologii CZD pokazuje, że każdy człowiek jest piękny niezależnie od uporanych przeciwności życiowych – wystarczy tylko uwierzyć w siebie i pokazać światu swoje prawdziwe, piękne oblicze.

Życie z chorobą nowotworową stawia przed pacjentem liczne wyzwania, zarówno fizyczne, jak i psychiczne. W tak trudnych okolicznościach pojawia się nie tylko ból, spadek sił czy zniszczenie ciała, ale także głębokie poszukiwanie swojej wartości, piękna i sensu życia. Właśnie w tym duchu realizuje swój cel Klinika Onkologii Centrum Zdrowia Dziecka (CZD) w Warszawie: pomaga pacjentom walczyć z chorobą, a jednocześnie odnaleźć piękno i siłę w sobie.

Klinika Onkologii CZD jest jedną z najnowocześniejszych placówek onkologicznych w Polsce, posiadającą bogate doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu nowotworów u dzieci i młodzieży. Pracują w niej wysoce wykwalifikowani lekarze, pielęgniarki oraz pracownicy naukowi, którzy sumiennie dbają o to, by każdy pacjent od momentu postawienia diagnozy poczuł się zaopiekowany na każdym etapie leczenia.

W Klinice Onkologii CZD pacjenci otrzymują holistyczną opiekę – medyczną, psychologiczną a także wsparcie ze strony specjalistów rehabilitacji oraz zajęć artystycznych czy sportowych. Jak podkreślają sami lekarze, takie podejście pozwala sprawić, że dzieci czują się pozbawione stresu i napięć związanych z chorobą. Celem jest również zapewnienie pacjentom poczucia bezpieczeństwa oraz podtrzymanie wiary w przyszłość i w proces zdrowienia.

Sekret piękna drzemie również w trosce o szczegóły. W Klinice Onkologii CZD każdy może poczuć się jak w domu dzięki różnorodnym atrakcjom i wydarzeniom, którymi tętni życie placówki – są to entuzjastyczne pomoce naukowe, relaksująca strefa multimedialna, angażujące warsztaty lalkarskie czy radosne uroczystości i wycieczki.

Warto dodać, że Klinika Onkologii CZD nieustannie poszukuje również nowych rozwiązań terapeutycznych oraz innowacyjnych metod leczenia. W tej chwili prowadzone są tu liczne badania kliniczne oraz współpraca z innymi renomowanymi ośrodkami na świecie, które mają na celu poprawę skuteczności terapii oraz jakości życia pacjentów onkologicznych.

Wiara w piękno każe je pielęgnować, chronić i rozwijać. Klinika Onkologii CZD dzieli się tą nadzieją z pacjentami i ich rodzinami, ucząc nie tylko jak skutecznie stawić czoła chorobie nowotworowej, ale i jak odnaleźć w jej wnętrzu piękno i wartość życia, przemieniając ostatnie zmagania w drogę do obdarzonej sensem przyszłości. Tym samym staje się symbolem solidarności, siły, a przede wszystkim – piękna nie tylko przysługującego człowiekowi, lecz współtworzonego przez człowieka z innymi.